Hallituksen kokoonpano v. 2019:

Puheenjohtaja

kaupunginreviisori Virpi Ala-aho, Espoon kaupunki (virpi.ala-aho@espoo.fi)

Varapuheenjohtaja liiketoimintajohtaja Minna Ainasvuori, BDO Oy (minna.ainasvuori@bdo.fi)
Jäsenet tilintarkastaja Mari Säynätjoki, KPMG (mari.saynatjoki@kpmg.fi)

tarkastaja Reijo Ollikka, Lahden kaupunki (reijo.ollikka@lahti.fi)

tarkastusjohtaja Matti Rosvall, Vaasan kaupunki (matti.rosvall@vaasa.fi)

arviointijohtaja Pirjo Räsänen, HUS, (pirjo.rasanen@hus.fi)

tarkastusjohtaja Jari Tuominen, Espoon kaupunki (jari.tuominen@espoo.fi)

arviointipäällikkö Minna Tiili, Helsingin kaupunki (minna.tiili@hel.fi)


Sihteeri-
taloudenhoitaja

Katri Ranta

sihteeri@julkishallinnontarkastajat.fi