Hallituksen kokoonpano v. 2021:

Puheenjohtaja

kaupunginreviisori Virpi Ala-aho, Espoon kaupunki, virpi.ala-aho(at)espoo.fi

Varapuheenjohtaja liiketoimintajohtaja Minna Ainasvuori, BDO Oy, minna.ainasvuori(at)bdo.fi
Jäsenet tilintarkastaja Mari Säynätjoki, KPMG Oy Ab, mari.saynatjoki(at)kpmg.fi

tarkastaja Reijo Ollikka, Lahden kaupunki, reijo.ollikka(at)lahti.fi

tarkastusjohtaja Matti Rosvall, Vaasan kaupunki, matti.rosvall(at)vaasa.fi

arviointijohtaja Pirjo Räsänen, HUS, pirjo.rasanen(at)hus.fi

sisäinen tarkastaja Riikka Koivunen, Helsingin kaupunki, riikka.koivunen(at)hel.fi

tarkastuspäällikkö Arto Ahlqvist, Helsingin kaupunki, arto.ahlqvist(at)hel.fi


Sihteeri-
taloudenhoitaja

Juha Tapiola

sihteeri(at)julkishallinnontarkastajat.fi

tapiola.juha(at)gmail.com